Sökresultat

Du sökte efter: Författare: OLSSON BRITA
Antal resultat: 37
Sortera efter 
1. 
Den godaste maten
Olsson, Brita
  SEK 50,00
 1
 Antikvariat Bokräven (Sverige)
Ica-förl ,  1972
225 x 190 mm Antal sidor: 191. Inbunden. Är ni matroad? Tycker ni det är svårt att hitta på bra bjudrätter? För båda kategorierna är denna bok en guldgruva. Antingen ni väljer något av de 34 kompletta menyförslagen eller själv kombinerar en måltid så blir maten förstklassig. Bokens 400 maträtter omsorgsfullt utvalda ICA provkök.
2. 
Läckra smörgåsar
Olsson, Brita
  SEK 60,00
 1
 Antikvariat Bokräven (Sverige)
Ica-förl. ,  1966
210 x 160 mm Antal sidor: 88. Sammanställd av hushållslärarna på ICA provkök / Brita Olson, Britt Sandquist, Asta Östenius.
3. 
Den godaste maten
Olsson, Brita
  SEK 100,00
 1
 Antikvariat Bokräven (Sverige)
Ica-förl. ,  1968
225 x 195 mm Antal sidor: 192, 16 pl.-bl. : ill.<br><br> Mat för vardag och fest från Ica provkök.<br><br> Bokens 400 matrecept är omsorgsfullt utvalda allt i en läthanterlig och prisvärd kokbok.<br><br> Entrérätter - Sallader - Potatis-, grönsaks- och svamprätter - Fisk- och skaldjursrätter - Kötträtter - Soppor - Bakverk, desserter och osträtter - Landskapsrätter - Traditionell helgmat - Drycker - Bjudförslag - Transchering.
4. 
Baka matbröd
Olsson Brita
  SEK 75,00
 1
 Antikvariat Furioso (Sverige)
ICA 1978
ICA 1978 Dekorerat pappband 128 sidor. 136 recept
5. 
Varma smörgåsar
Olsson, Brita m.fl.
  SEK 19,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)

ISBN-10: 91-534-0361-4
ICA, 1978, 91-534-0361-4, 54 s, pappband med ill pärmar, gott/mkt gott skick
6. 
Smörgåsar
Olsson, Brita m.fl.
  SEK 24,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)

ISBN-10: 91-534-0250-2
ICA, 1973, 91-534-0250-2, 104 s, pappband med ill pärmar, ngt nött, gott skick
7. 
Bantningsboken
Olsson, Brita m.fl.
  SEK 19,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)

ISBN-10: 91-534-0289-8
ICA, 1974, 91-534-0289-8, 95 s, pappband med ill pärmar, mkt gott skick
8. 
Baka matbröd
Olsson, Brita m.fl.
  SEK 19,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)

ISBN-10: 91-534-0202-2
ICA, 1973, 91-534-0202-2, 68 s, ill, pappband med ill pärmar, mkt gott skick
9. 
Sallader - Ingår i serien Receptskatten
Olsson, Brita - Östenius, Asta
  SEK 24,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)

ISBN-10: 91-534-0793-8
Ica-förlaget, 1983, 91-534-0793-8, 64 s, ill, pappband, mycket gott skick
10. 
Läckra grönsaksrätter
Olsson, Brita (red)
  SEK 24,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)
ICAförlaget, 1967, 98 s, ill, pappband, obetydligt nött, mycket gott skick, "Mera grönt i maten har varit ett slagord i många år. Med Läckra grönsaksrätter i handen är det lätt att variera det gröna: tomatsallad, endive- och valnötssallad, bräserad blekse
  Sida:  1   2   3   4   | Fortsätt

Tack för att du använder Gojaba.com!
Vi växer för närvarande fort och nya böcker adderas dagligen. I framtiden kommer dina sökningar att ge ännu fler sökresultat.

Vill du få uppdateringar från Gojaba.com? Registrera ett konto gratis!