Du sökte efter:
Författare MACDONALD PATRICIA J
| Antal resultat: 14 |
| 1. |
Barnarovet
Macdonald, Patricia J
Richters, 1986, 317 sidor, mycket gott skick, pappband med skyddsomslag
| ||
| 2. |
Barnarovet
Macdonald, Patricia J
Richters, 1986, 317 sidor, mycket gott skick, pappband med skyddsomslag
| ||
| 3. |
Barnarovet
Macdonald, Patricia J.
Richters, 1986, 317 s, pappband med något blekt rygg, gott skick
| ||
| 4. |
Ond cirkel
MacDonald, Patricia J.
Richters, 1988, 91 7706 460 7, 318 s, pappband med skyddsomsl, mycket gott skick
| ||
| 5. |
Ond cirkel
MacDonald, Patricia J.
Richters, 1987, 91-7706-460-7, 318 s, pappband m skyddsomsl, gott skick
| ||
| 6. |
Ett skrik i natten
Macdonald, Patricia J.
Richters, 1991, 91-7706-789-4, 356 s, pappband med skyddsomslag, gott skick
| ||
| 7. |
Ett skrik i natten
MacDonald, Patricia J
185 x 120 mm "Antal sidor: 306. Inbunden med skyddsomslag.
| ||
| 8. |
Ett skrik i natten
MacDonald, Patricia J
185 x 120 mm "Antal sidor: 306. Inbunden med något skadat skyddsomslag.
| ||
| 9. |
Ond Cirkel
MacDonald Patricia J.
185 x 120 mm Antal sidor: 318. Maggie Fraser - oskyldigt dömd för ett brott som hon inte begått - har äntligen sluppit ut från fängelset efter tolv år. Hon är redo att börja ett nytt liv bland människor som inte känner henne, och framförallt vill hon glömma mardrömmen hon har bakom sig. Genom brevkontakter har en mr Emmett gett henne anställning på en tidning som ligger på en liten enslig ö, och Maggie ser med glädje fram mot en ljus framtid. Men när hon kommer till tidningsredaktionen finns inte mr Emmett där, och så småningom ser det ut som om hennes liv återigen skulle bli som en mardröm. Någon har tydligen bestämt sig för att Maggie inte ska kunna glömma...Någon har satt sig i sinnet att göra hennes liv till en evig mardröm...Någon har för avsikt att visa henne att det är omöjligt att fly från det förflutna...OND CIRKEL är nominerad som kandidat till Edgar-priset, ett av de förnämsta amerikanska litteraturprisen!
| ||
| 10. |
Ond cirkel
MacDonald, Patricia J.
185 x 120 mm Antal sidor: 317. Maggie Fraser - oskyldigt dömd för ett brott som hon inte begått - har äntligen sluppit ut från fängelset efter tolv år. Hon är redo att börja ett nytt liv bland människor som inte känner henne, och framförallt vill hon glömma mardrömmen hon har bakom sig. Genom brevkontakter har en mr Emmett gett henne anställning på en tidning som ligger på en liten enslig ö, och Maggie ser med glädje fram mot en ljus framtid. Men när hon kommer till tidningsredaktionen finns inte mr Emmett där, och så småningom ser det ut som om hennes liv återigen skulle bli som en mardröm. Någon har tydligen bestämt sig för att Maggie inte ska kunna glömma...Någon har satt sig i sinnet att göra hennes liv till en evig mardröm...Någon har för avsikt att visa henne att det är omöjligt att fly från det förflutna...
|




