Du sökte efter: Författare LAGERCRANTZ BO
Antal resultat: 11
Sortera efter 
1. 
  SEK 120,00
 1
 Kleynes Antikvariat (Holiday until 28 nov) (Sverige)
Rörstrands servismönster har kartlagts och presenteras här och vi får exempel på smakens växlingsrika historia. Illustrerad med foto i sv/ och fåtal i färg och teckningar i sv/v. ICA-förlaget 1960 92s Häftad Veck på främre pärm, lite slitage på rygg inlaga i mycket gott skick.
2. 
Gamla tallrikar
Lagercrantz, Bo
  SEK 79,00
 1
 Antikvariat pslinden Åhus (Sverige)
Se beskriving, Se beskriving
ISBN-10: Se beskriving
ISBN-13: Se beskriving
Häftad. Utgiven 1959 av ICA-förlaget. Sidor 100. ISBN saknas. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild: www.pslinden.com
3. 
  SEK 45,00
 1
 Antikvariat BokAnders (Sverige)
ICA, andra uppl, 1962, 100 s, ill, hft, mkt gott skick
4. 
Josabeth Sjöbergs värld.
Lagercrantz Bo.
  SEK 100,00
 1
 PRA-Antikvariat (Sverige)
Stockholm 1969. Stockholms stadsmuseum. Häftad. 35 s. + (1). Illustrerad med 6 dubbelsidiga färgplanscher.
5. 
Gamla tallrikar
Lagercrantz, Bo
  SEK 90,00
 1
 Antikvariat Elbogen (Sverige)
Häftad ICA-förlaget, 1972 illustrerad. Gamla tallrikar ur tallrikens historia 98 sidor.
6. 
Josabeth Sjöbergs värld
Lagercrantz, Bo
  SEK 110,00
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sverige)
Stockholms stadsmuseum. 1968. Häftad. 23x23 cm. 31 s. Denna lilla skrift - - - har utkommit för att överlämnas till deltagarna i VII nordiska socialförsäkringsmötet i Stockholm den 5—7 juni 1968 såsom ett minne av mötet.« Illustrerad med ett flertal av Josabeth Sjöbergs verk i färg. Mycket gott skick.
7. 
  SEK 50,00
 1
 Hargshamns Antikvariat (Sverige)
  SEK 20,00
Häftad. Rikt illustrerad med fotografier i färg och svart/vitt, signaturer och stämplar. ICA-förlaget 1964, 98 s. 190 gram. Namn på omslaget, eljest i mycket gott skick. (f)
8. 
Kungens glada dagar. Bilder från Carl XV:s tid.
Lagercrantz Bo., Rehnberg Mats.
  SEK 125,00
 1
 PRA-Antikvariat (Sverige)
Stockholm 1954. Wahlström & Widstrand. Häftad. 4:o. 158 s. + (2). Rikt illustrerad.
9. 
  SEK 80,00
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sverige)
Östergötlands länsmuseum. 1977. Häftad. 119 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
10. 
Östergötland 1981
Lagercrantz, Bo & Elfström, Gunnar (Redaktörer)
  SEK 90,00
 1
 Auctores Bok&Förlag (Sverige)
Östergötlands länsmuseum. 1981. Häftad. 103 s. Annonsbilaga. Rikligt illustrerad med teckningar och foton i svartvitt. Innehållsförteckning: Du får gärna skicka ett mejl till info@auctores.se och fråga! Gott skick.
  Sida:  1   2   | Fortsätt